Malý patchwork kapsář
Malý patchwork kapsář
Malý patchwork kapsář
.. na postýlku, na dveře, ...
Malé kapsáře
Malé kapsáře jsou vyrobeny ze 100% bavlny a dají se prát v pračce. Jsou vhodné pro alergiky. Do kapsářů se vejde spousta hraček a dalších drobností, které Vaše děti potřebují.
Stylová oboustranná kabelka
Stylová oboustranná kabelka
Oboustranné kabelky
Stalo se Vám někdy, že jste si kabelku nějak umazali ? Není nic jednodužšího, než mít oboustrannou kabelku a tu si přetočit. Získáte tak dvě barevné kombinace v jedné ceně.
Patchworkový přehoz na postel
Patchworkový přehoz na postel
Patchworkový přehoz na postel
Patchworkový přehoz na postel
Patchworkový přehoz na postel
Stylová ložnice u Vás doma
Přehozy na postel
Krásné patchworkové přehozy na postel, velikosti na jednolůžko i dvojlůžko. Nechte si ušít přehoz podle Vašich představ v kombinaci s kapsářem nebo jiným doplňkem.
Patchworkový povlak na polštář
.. udělejte si to barevnější ..
Povlaky na polštářky
Patchworkové polštářky jsou krásnou dekorací Vašeho interiéru. K polštářkům si můžete nechat ušít přehozy, kapsáře, povlečení, prostírání, dečky na konferenční stolky, podsedáky na židle...

Vydáno 29.05.2012 - Článek zde

undefined
„Co by sis přála pro své miminko?“, s úsměvem se ptám své kamarádky Moniky. Čeká své první miminko a já se neubráním úsměvu pokaždé, když se na ni podívám. Patří k těm ženám, kterým těhotenství nesmírně sluší a jsou jednoduše krásné. „Já ti ani nevím. Chtěla bych něco…něco, co by vyjadřovalo tu něhu, kterou mám v sobě, kdykoliv si sáhnu na břicho. Na to množství citu, který se ve mně nahromadí, když na miminko jen pomyslím.“, hledá slova těhulka.

 


„Sedni si, udělej pohodlí sobě i bříšku. A já ti něco přečtu. Už nějakou chvíli nakupuji ve fantastickém e-shopu a minulý týden jsem se odhodlala požádat majitelku Martinu Krystenovou o rozhovor. Schovala jsem si ho pro tebe, protože až uvidíš její webovky, nebudeš chtít nakupovat nikde jinde.“, napínám Moniku.

Povězte nám něco o technice patchwork. Přiznám se, že ji mám zafixovanou hlavně z amerických filmů, kde mají všechny děti v pokojíku od své mámy obrovskou, pestrobarevnou patchworkovou deku. 
Patchwork (patch = záplata) – jedná se o kreativní techniku, kdy se látky různých barev nastříhají na malé dílky, které se pak v různých geometrických vzorcích zpět sešívají. Jako materiál na výrobu patchworkových dílek se používají nejčastěji plátna ze 100% bavlny, kterou je dobré předem vysrážet praním.
Sešité dílky do geometrických tvarů tvoří tedy horní vrstvu výrobku - top. Prostřední vrstva je tvořena výplňkovým materiálem (např. vatelínem) a spodní část je tvořena většinou jednobarevnou textilií, která ladí s horním vzorem. Tyto tři předzpracované vrstvy vytvoří tzv. sendvič, který se prošije (proquiltuje) a tím vznikne quilt.

Tedy, musím říci, že už jen z toho popisu mě bolí ruce. To je práce až nad hlavu. 
Ano, to máte pravdu. Technika patchwork klade velký důraz na přesnost. V dnešní době si ale spoustu práce můžeme ulehčit pomůckami jako jsou rotační řezače, řezací podložky, speciální pravítka, mini žehličky, quiltovací spony a jiné vychytávky.

Jaké byly začátky vaší nádherné práce? 
Asi před pěti lety, v době mé mateřské dovolené, jsem patchwork prostě jednou zkusila. Vznikly první polštáře, kterými jsem posléze zaplavila celou rodinu pod vánoční stromeček a mělo to velký úspěch. O polštáře byl zájem, takže jsem si vyřídila živnostenský list, zákaznice se vracely a chtěly více… a tak jsem si rozšířila výrobu i na přehozy, kapsáře a další textilní dekorace do bytu. Šiji na zakázku, prodávám nejen přes internet, ale účastním se také řemeslných trhů. To mě opravdu velmi baví, protože zde se setkávám se zákazníky osobně a osobní kontakt je vždy příjemný.

Čím se zabýváte v současné době?
V současné době se zabývám i šitím kabelek a doplňků k nim - peněženek. Nebráním se novým věcem. Takže když mě zákazník osloví a chce ušít něco, co jsem doposud nedělala, je to pro mě výzva, kterou ráda přijímám.

A nějaké plány do budoucna? 
Co do budoucna? Chtěla bych spojit patchwork ještě se strojovou výšivkou. Snad se mi to podaří. Každý večer před spaním přemýšlím,co druhý den ušiji a co by se ještě dalo vymyslet a vyrobit, aby se to líbilo.V hlavě mám spoustu nápadů, jen času je nějak málo. Má práce je pro mě hobby a všechny výrobky jsou šity důsledně a s láskou.Tak ať se líbí i vám. 

„Mončo, proč pláčeš?“, ptám se vyděšeně, když vidím kamarádku, jak roní krokodýlí slzy. „Aaale, to jsou ty hormony. Ten rozhovor mě tak dojal, že v tom e-shopu pořídím miminu zbytek výbavičky. Jakmile někdo šije s láskou, tak má přesně to pravé ořechové pro moje miminečko.“, uklidňuje mě kamarádka.

A věřte, že jsme si užily prima chvíle, když jsme brouzdaly na webu Marťásek a objednávaly vše „nezbytné“ pro Moniky miminko. A co vy? Nepotřebujete nějaký bytový doplněk, který je šitý s láskou? Na své si vážně přijdou i netěhotní!